Отборът на Монтана 2003 победи Дуга (Шабац) с 62:54 като

...

БК Монтана 2003 победи сръбския Дуга в мач от Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 победи Дуга (Шабац) с 62:54 като посетител в Сърбия в среща от група „ А “ от постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами. Успехът бе шести за българския вицешампион от девет мача, а отборът на Дуга записа четвърто проваляне от 10 дуела.

Двата състава изиграха доста оспорван мач, в който Монтана 2003 надви след по-силна последна четвърт. Домакините бяха по-убедителни през първото полувреме и поведоха с 31:24. Баскетболистките от Монтана заиграха по-стабилно след почивката и взеха задатък от 38:37 с панер на Алекса Харт в средата на третата част. Сръбският отбор бързо си върна водачеството, само че минута и половина преди края на интервала Борислава Денчева вкара за тъждество 45:45. Последната четвърт стартира при този резултат, само че воденият от старши треньора Николай Господинов тим още веднъж пое водачеството и не го изпусна до финалната сирена.

Българският състав направи повече неточности, само че завоюва битката под кошовете и показва по-ефективна пукотевица.

Моник Рийд бе най-полезна за Монтана 2003 със 17 точки, 16 битки и 4 асистенции, а Анджелика Митрашинович способства за триумфа с 14 точки, 4 битки и 4 асистенции.

За тима на Дуга Тияна Йелич осъществя 16 точки и добави 12 битки и 3 асистенции.

В идващия си дуел Монтана 2003 ще одобри босненския Бановичи на 21 декември в зала „ Младост “ в Монтана.