Отборът на Монтана 2003 победи босненския Орлови с 93:61 (23:21,

...

Монтана 2003 стартира с убедителна победа във втория етап на Адриатическата лига

Отборът на Монтана 2003 победи босненския Орлови с 93:61 (23:21, 23:25, 25:4, 22:11) като хазаин в зала „ Младост “ на старта на втория стадий в Адриатическа лига. Така българският вицешампион към този момент има актив от четири триумфа и три провали в общото класиране, а Орлови продължава с баланс 2-5.

Гостите оказаха опозиция на баскетболистките на Монтана 2003 най-много през първото полувреме. Двата състава изиграха оспорвани 20 минути, само че с леко предимство на домакините. Българският отбор водеше с 23:21 след началната четвърт, а на почивката резултатът бе еднакъв 46:46. Състезателките, водени от старши треньора Николай Господинов направиха отлична трета част, в която изцяло преобладаваха против Орлови, вкарвайки 25 против единствено 4 точки за съперника. Монтана 2003 дръпна със 71:50 преди последната четвърт, а най-голямата разлика доближи 32 точки.

Домакините надвиха в битката под кошовете, овладявайки 53 битки против 27 за Орлови.

Дебют за българския отбор направиха новопривлечените Шерин Сътерланд и Валентина Горанова. Американката изигра мощен мач и приключи с 13 точки и 19 битки.

Най-резултатна за триумфа на Монтана 2003 беше Анджелика Митрашинович, която осъществя трипъл-дабъл от 26 точки, 10 битки и 10 асистенции, като добави и 5 отнети топки. Валерия Алексиева се включи с 13 точки.

За тима на Орлови Йелена Тадич означи 16 точки и овладя 3 битки.

В идващия кръг от Адриатическата лига Монтана 2003 ще гостува на различен босненски отбор Лавови на 18 януари.