Отборът на Монтана 2003 отстъпи пред Партизан 1953 с 62:87

...

Монтана 2003 отстъпи на Партизан 1953 в Адриатическата лига по баскетбол за жени

Отборът на Монтана 2003 отстъпи пред Партизан 1953 с 62:87 (8:27, 20:21, 16:24, 18:15) като посетител в Сърбия в първата си среща от втората фаза на Адриатическата лига по баскетбол за дами, така наречен Суперлига.

Поражението е второ следващо за българския вицешампион и четвърто в актива на отбора на този стадий от конкуренцията, като Монтана 2003 има и три победи. Сръбският Партизан 1953, който влезе в Суперлигата с четири загуби на сметката си, записа първи триумф.

Началото бе неприятно за баскетболистките на Монтана 2003, който осъществиха единствено 8 точки за първите 10 минути игра против 27 за домакините и изостанаха с 8:27. Последва равностойна втора четвърт, само че българският отбор не съумя да съкрати значително дистанцията и на почивката резултатът бе 48:28 в интерес на Партизан 1953.

През второто полувреме обстановката на терена не се промени. Сръбският тим продължи да натрупа задатък, а преди финалните 10 минути Монтана 2003 изоставаше с 44:72. До края срещата се доиграваше и воденият от старши треньора Преслав Пешев състав не съумя да се опълчи на домакините.

Баскетболистките на Монтана 2003 бяха надиграни в битката под коша (33-49) и демонстрираха по-неточна пукотевица от игра (36%-44%). Най-голямата разлика в дуела доближи 33 точки.

Борислава Денчева бе най-резултатна за гостите с 23 точки, 2 битки и 2 асистенции.

Новото попълнение Шарис Феърли приключи с „ дабъл-дабъл “ от 14 точки и 11 битки, а Валентина Горанова добави 12 точки. За Монтана 2003 играха осем състезателки, като Янина Тодорова остана на терена по-малко от 10 минути, а в листата за мача фигурираше и Тая Робинсън.

Йована Боричич се отличи за домакините с 25 точки и 8 битки.

В идващия си мач от Адриатическата лига баскетболистките на Монтана 2003 ще гостуват на словенския Цинкарна Целе на 24 януари. В българския шампионат пък им предстоят два мача в границите на 24 часа против русенския Дунав 2016 - на 13 и 14 януари.