Отборът на Монпелие победи с 2:1 Тулуза в мач от

...

Монпелие се справи с Тулуза и гледа към Европа

Отборът на Монпелие победи с 2:1 Тулуза в мач от 32-ия кръг на Лига 1. Успехът за южняците пристигна 13 минути преди последния съдийски сигнал с попадение на Сюлейман Камара. Преди това малко след почивката домакините бяха разкрили резултата с гол на Елиес Скири, само че Калиду Сидибе изравни в 67-ата.

С триумфа си през днешния ден Монпелие се изкачи на шеста позиция в класирането с актив от 48 точки, което обаче е единствено на три от четвъртата позиция, която дава право на присъединяване в европейските клубни шампионати. Тулуза от своя страна остава с 35 точки на 14-0 място. Опасната зона е на 10 точки, тъй че “виолетовите” към този момент се усещат сигурни за мястото си в елита и следващата година.