Отборът на Монако загуби като гост от третодивизионния Руан с

...

Монако отпадна от Купата на Франция след загуба от третодивизонния Руан

Отборът на Монако загуби като посетител от третодивизионния Руан с 5:6 след осъществяване на дузпи и отпадна на осминафиналите на шампионата за Купата на Франция по футбол.

Редовното време приключи при резултат 1:1. За гостите се разписа Фоларин Балоган от дузпа в 35-ата минута, а за домакините прецизен беше Клеман Басин в добавеното време на първото полувреме.

При осъществяването на дузпите футболистите на Руан завоюваха с 6:5. Руският полузащитник на Монако Александър Головин игра цялостен мач и осъществя от бялата точка.

Руан играе в третата по мощ дивизия на френското състезание. Съперник на отбора на четвъртфиналите ще бъде Валансиен, който играе във втора дивизия. В останалите срещи от този стадий един против различен ще играят Пари Сен Жермен - Ница, Лион - Страсбург, Рен - Льо Пюи.

Настоящият притежател на Купата на Франция е Тулуза, който отпадна на 1/16-финалите след загуба от Руан след осъществяване на дузпи.