Отборът на Монако продължава с катастрофалното си представяне в Лига

...

Монако катастрофира срещу Страсбург

Отборът на Монако продължава с пагубното си показване в Лига 1. Тази вемер възпитаниците на треньора Тиери Анри записаха шокираща загуба с 1:5 вкъщи против Страсбург в среща от 21-ия кръг. С изразителния триумф Страсбург стана вторият по ефикасност отбор в Лига 1 с 37 гола, като повече са отбелязали единствено играчите на Пари Сен Жермен. Монако, който в предходните два кръга записа ремита с Олимпик в Марсилия и с Ница вкъщи, сподели още веднъж, че е надалеч от излизане от рецесията и остана на предпоследното място в класирането с едвам 15 точки, до момента в който Страсбург е пети с 32. Футболистите на Тиери Анри получиха тежък удар още в седмата минута, когато реферът изгони с червен картон Налдо. Изгонването му натежа, само че прекалено много неща в играта на “монегаските” липсваха и даже и с него на терена изходът на мача оставаше предсказуем. Малко след аления картон гостите откриха посредством Людовик Айорк в 12-ата минута. Адриен Томасон удвои пет по-късно, а след нови пет капитанът на Монако Радамел Фалкао върна очакванията на домакините. През втората част обаче гостите нанесоха пагубен удар върху Монако, като повишиха резултата до 5:1 с голове на Сисоко (64), Айорк (68) и Фофана (90). Елзасците също приключиха с човек по-малко, откакто Стефан Митрович беше изпъден с втори жълт картон. В другите два мача от кръга през днешния ден Ним отстъпи вкъщи с 0:1 пред Тулуза, а Реан и Ница приключиха 1:1. Лига 1 21 кръг, събота 19 януари  Монако 1:5краен резулат  Страсбург