Отборът на Монако продължава да изпитва сериозни затруднения в шампионата

...

Монако отново забуксува

Отборът на Монако продължава да изпитва съществени усложнения в шампионата на Лига 1. В мач от 15-ия кръг на шампионата играчите на Тиери Анри позволиха поврат до 1:2 при семейството си на Монпелие. Монегаските поведоха в резултата с попадение на Юри Тилеманс в 42-ата минута, само че в последните 10 минути на срещата южняците реализираха триумфа. Гатеан Лаборд изравни, а Петър Шкулетич донесе триумфа на гостите.

По този метод Монако продължава да е в зоната на изпадащите с едвам 10 точки от началото на конкуренцията. Спасението все още е на три разстояние. Монпелие от своя страна е най-голямата изненада от началото на шампионата и сега е на втора позиция с 29 точки. Лига 1 15 кръг, събота 1 декември  Монако 1:2краен резулат  Монпелие