Отборът на Монако победи с минималното 1:0 у дома състава

...

Минимален успех приближи Монако до зона Шампионска лига

Отборът на Монако победи с минималното 1:0 вкъщи състава на Брест в среща от 17-ия кръг на френската Лига 1 и по този метод се изравни по точки с Марсилия на третото място в класирането.

Успехът за " монегаските " обезпечи Александър Головин, който се разписа в 54-та минута с превъзходен удар от отдалеченост, който не остави шансове на стража на гостите Марко Бизот.

Именно нидерландският пазач на Брест пък беше повода през първото полувреме резултатът да остане 0:0, откакто отрази няколко удара на Крепен Диата, а също така и Головин направи още един пропуск.

В последна сметка четвъртият гол от началото на сезона на руснака се оказа задоволителен за втори следващ триумф в шампионата за Монадко, с който момчетата на Филип Клемон изравни Марсилия на третото място в класирането, двата отбора имат по 33 пункта, само че " червено-белите " са с мач повече преди утрешното посещение на Марсилия на Монпелие.

Поражението пък остави Брест в зоната на изпадащите, като " пиратите " са 17-ти с актив от 13 точки.