Отборът на Монако победи Рен с 2:1 като гост в

...

Монако надви Рен и излезе втори във Франция

Отборът на Монако победи Рен с 2:1 като посетител в мач от 15-ия кръг на френската Лига 1 и по този метод краткотрайно си върна второто място в подреждането преди утрешното домакинство на Ница на Реймс.

След нулево първо полувреме Вандерсон даде задатък на " монегаските " в 51-ата минута, само че четвърт час преди края на дуела той бе на път да се трансформира от воин в виновник за своя отбор, откакто бе изпъден за втори жълт картон.

Въпреки че останаха с 10 души на терена, гостите откриха метод да удвоят задатъка си пет минути преди края на постоянното време, когато прецизен за тях беше Юсуф Фофана.

До края " червено-черните " откриха само сили да стигнат до почетно попадение дело на Бенжамен Бурижо от дузпа в 90-ата минута.

С триумфа Монако събра 30 точки и излезе 2-и в класирането, до момента в който Рен е на 12-ото място с 15 пункта.