Отборът на Миньор 2015 записа драматична победа над тима на

...

Миньор 2015 с трети пореден успех на турнира от Европейската младежка баскетболна лига в Печ

Отборът на Миньор 2015 записа трагична победа над отбора на Ратгебер в третия си мач във втория шампионат от Европейската младежка баскетболна лига в Печ, Унгария (EYBL) до 15-годишна възраст. Перничани се постановиха над представителите на домакините с 81:78 след мощно първо полувреме и към този момент са с актив 3-0, което им обезпечи и лидерската позиция в група Б.

Георги Димов още веднъж изигра мощен мач, като приключи с най-вече точки от всички - 31, и добави 4 битки и 3 асистенции на сметката си. Иво Валентинов също се отличи с 26 точки, 6 битки и 7 асистенции. Мартин Танев завърши с 11 точки и 8 битки.

Утре възпитаниците на Милен Дудев се изправят в последния си мач против отбора на Работнички.

Другият български отбор в група Б на шампионата БУБА Баскетбол заема четвъртата позиция с 2 победи и 1 загуба, а в последния ден на конкуренцията в Печ ще играе с отбора на Лима.