Отборът на Миньор 2015 победи гостуващия Берое Стара Загора със

...

Миньор Перник спечели домакинството си на Берое в НБЛ

Отборът на Миньор 2015 победи гостуващия Берое Стара Загора със 106:81 (28:21, 21:17, 33:20, 24:23) в дуел от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже и записа първи триумф във втората шестица.

Възпитаниците на Георги Младенов водеха в резултата през целия дуел. На почивката те имаха задатък от 49:38, а през второто полувреме натрупаха още по-голяма преднина. Гостите от Стара Загора още веднъж бяха единствено с шестима играчи, а Седариан Рейнс не влезе в игра поради здравословен проблем.

Никола Ивкович вкара 22 точки за триумфа, Ромело Бърел приключи с 19, а Данило Арнитович с 12 точки и 8 битки.

За Берое се отличиха Николай Титков с 31 точки, 6 битки и 7 асистенции, по 18 точки осъществиха Дарин Иванов и Николай Николов, а Калоян Колчев записа 12.

По-рано през днешния ден с 88:80 (22:19, 24:19, 22:23, 20:19) и записа 20-и триумф за сезона.

Следващата седмица от 15 до 17 март Бургас ще бъде хазаин на шампионата за Купата на България при мъжете.