Отборът на Милуоки записа втора победа в полуфиналите на Източната

...

Милуоки записа втора победа срещу Бостън, Янис наниза 42 точки

Отборът на Милуоки записа втора победа в полуфиналите на Източната конференция на Националната баскетболна асоциация. Шампионите надделяха Бостън със 103:101 точки вкъщи, с цел да поведат с 2-1 в серията.

Янис Адетокунбо приключи с 42 точки, 12 битки и 8 асистенции. Жрю Холидей добави 25 и 7 битки. Брук Лопес оформи дабъл-дабъл – 13 точки и 10 битки. Джейлън Браун бе най-хубав за Бостън с 27 точки и 12 битки. Ал Хорфърд остави против името си 22, 16 битки и 5 асистенции. Дерик Уайт остана с 14 точки.

След паузата Бъкс се развихриха и посредством Янис, Боби Портис, Холидей и Уесли Матюс стигнаха до задатък от 14 точки. В последната четвърт обаче Селтикс се подвигнаха и посредством Ал Хорфърд, Джейлън Браун и Маркъс Смарт обърнаха за 100:99 по-малко от две минути преди края. Дуото Адетокунбо и Холидей върна водачеството на Бъкс при 103:100.

4.6 секунди преди сирената Маркъс Смарт бе фаулиран и въпреки да претендираше, че нарушаването е било при пукотевица от тройката. Реферите го за извършва два наказателни удара, като той бе прецизен при първия, само че пропусна втория. След няколко опита за добавка от страна на играчите на Селтикс, Ал Хорфърд вкара, само че кошът му не бе зачетен и триумфът отиде за домакините.

В серията се играе до четири триумфа от седем дуела. Следващият мач сред Милуоки и Бостън ще бъде на 10 май.

В полуфиналите на Западната конференция Голдън Стейт поведе с 2-1 победи на Мемфис след триумф вкъщи със 142:112 точки. Стеф Къри се отличи за Уориърс с 30 точки, 2 битки и 6 асистенции. Клей Томпсън способства с 21 точки, 9 битки и 4 асистенции, а Джордан Пуул добави 27 точки, 4 битки и 2 асистенции за успеха на Голдън Стейт.

Звездата на Мемфис Джа Морант осъществя 34 точки, 3 битки и 7 асистенции. Той вкара тройка в края на първото полувреме, когато Гризлис понижи до 57:64, само че през второто полувреме домакините натрупаха стабилен задатък.