Отборът на Милуоки Бъкс се наложи над Кливланд Кавалиърс със

...

39 точки на ЛеБрон не помогнаха на Кливланд срещу Милуоки

Отборът на Милуоки Бъкс се наложи над Кливланд Кавалиърс със 119:116 вкъщи в оспорван дуел от Националната баскетболна асоциация.

"Елените" имаха преднина от 15 точки в края на третата четвърт, а при започване на последната част тя набъбна на 20 т. Кливланд обаче съумя да навакса изоставането и даже поведе със 107:105. Домакините въпреки всичко стигнаха до триумфа и прекъснаха серия на Кавс от пет следващи победи. Янис Адетокумбо записа дабъл-дабъл - 27 точки и 13 битки, а за гостите най-резултатен стана ЛеБрон Джеймс с 39 точки.

Филаделфия Севънти Сиксърс пък отстъпи пред Сакраменто Кингс с 95:101, откакто водеше с 16 точки в хода на дуела.

Вашингтон Уизардс победи Ню Орлиънс Пеликанс със 116:106 в столицата. Брадли Бийл приключи с 26 точки, Майк Скот добави 24, а с дабъл-дабъл се отличиха Джон Уол (18 т. и 10 асистенции) и Марчин Гортат (10 т. и 14 борби). За Ню Орлиънс Антъни Дейвис осъществя 37 пункта, а Демаркъс Казънс оформи дабъл-дабъл - 26 точки и 13 битки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com