Отборът на Милан записа първа победа от три мача насам

...

Кротоне без Тонев преклони глава пред Милан

Отборът на Милан записа първа победа от три мача насам в Серия А. „ Росонерите “ се постановиха с минималното 1:0 над Кротоне, който бе без Александър Тонев, в мача от 20-ия кръг на италианския шампионат.

Така в класирането Милан събра 28 точки на десетото място. Кротоне е 18-и с 15.

Първото полувреме мина относително умерено, без доста положения. Единствената по-интригуваща обстановка бе в интерес на домакините в 36-ата минута. Франк Кеси шутира една отбита топка, която обаче насочи неопределено – малко над напречната греда.

Вторите 45 минути предложиха много по-любопитни моменти. Възпитаниците на Дженаро Гатусо стартираха решително и в 49-ата минута Сусо стреля от границата на наказателното поле, само че опитът му бе отразен от Алекс Кордас.

След час игра натискът на „ росонерите “ даде резултат. След центриране от корнер отдясно на вратата на Кротоне, Леонардо Бонучи засече за 1:0. В 62-ата минута попадение на домакините не бе зачетено след намесата на видеоарнитража.

Последваха мощни минути за Кротоне. В 65-ата Анте Будимир стреля обещаващо, само че Джанлуиджи Донарума отрази. В 70-ата минута Марио Сампириси извърши фаул, само че топката прелетя малко около вратата.