Отборът на Милан спечели дербито на 26-ия кръг в италианската

...

Вдъхновен Милан пречупи Рома насред Рим

Отборът на Милан завоюва дербито на 26-ия кръг в италианската Серия А откакто надделя Рома като посетител с 2:0.

Това е трета поредна победа за Милан в Серия, както и седми мач без проваляне в шампионата. Възходът на водения от Дженаро Гатузо в шампионата продължава и отборът към този момент е седми с 44 точки, колкото има и шестият Самдория.

Рома пък прекъсна серията си от три следващи победи в Серия А и заема петото място във краткотрайното класиране в Италия с 50 точки.

За триумфа на гостите се разписаха Патрик Кутроне в 48-ата минута и Давиде Кабария в 74-ата минута.

Милан контролираше противника си, а двете попадения пристигнаха през второто полувреме.

Иначе в 10-ата минута Диего Пероти получи топката в наказателното поле и стреля, само че Джанлуиджи Донарума внимаваше и избави вратата си. След хубава самостоятелна изява Лоренцо Пелегрини насочи мощен удар, само че прати топката над вратата на гостите.

Милан нанесе първия си удар скоро след началото на второто полувреме. В 48-ата минута 20-годишният гений Патрик Кутроне се добра до топката в наказателното поле и вкара за 1:0.

Четири по-късно Джакомо Бонавентура също опитва мерника си към вратата на Рома, само че не съумя да преодолее Алисон.

Хакан Чалханоглу пък пропусна нов късмет за Милан в 57-ата минута.

В 74-ата обаче Давид Калабрия показва чудесна техника и след пас от Никола Калинич осъществя за 2:0, подпечатвайки триумфа на „ росонерите” в Рим.