Отборът на Мидтиланд записа разгромна победа с 4:0 в дербито

...

Мидтиланд разгроми Копенхаген в дербито на Дания, Краев не игра

Отборът на Мидтиланд записа разгромна победа с 4:0 в дербито с Копенхаген от 8-ия кръг на шампионския плейоф в шампионата на Дания. Домакините на “МСН Арена” тотално надиграха своя противник и засулжено взеха трите точки, като стопираха серията от 7 следващи победи на своя противник. Това обаче е дребна разтуха, откакто към този момент изгубиха борбата за купата, която е в ръцете на “Лъвовете”.

Божидар Краев още веднъж не бе в групата на “Вълците” и в този дуел.

Мидтиланд поведе с гол на Онуачо в 21-ата минута, а Евандер удвои в 53-ата. Третият гол бе осъществен от Мабил от дузпа в 87-ата минута, а крайното 4:0 оформи Викхайм в добавеното време.

Въпреки тази победа Мидтиланд остава на 2-ото място със 71 точки. Копенхаген пък е на върха с 82 точки. До края на сезона остават два кръга.