Отборът на Мидълзбро разби Лийдс с 3:0 у дома в

...

Мидълзбро влезе в топ 6 след класика над Лийдс

Отборът на Мидълзбро разруши Лийдс с 3:0 вкъщи в първи мач от 35-ия кръг ба Чемпиъншип и се изкачи до местата, даващи право на присъединяване в плейоф.

На „ Ривърсайд “ в воин за домакините се трансформира нападателят Патрик Бамфорд, който осъществя първия хеттрик в кариерата си, с цел да донесе триумфа на своите. Бившият състезател на Челси откри резултата в 31-та минута и удвои единствено пети минути по-късно, а в 68-та минута оформи крайното 3:0. След този триумф Боро към този момент има 55 точки се изкачи до шесто място в класирането, до момента в който Лийдс заема 11-та позиция с актив от 49 точки. „ Това е най-хубавото ни показване, откогато поех клуба. Вкарахме девет гола в три мача и играем добре. Този победа е за целия клуб и локалното общество, които помогнаха да подготвим и почистим терена от снега “, разяснява новият управител на Мидълзбро Тони Пюлис. /БГНЕС
Източник: bgnes.com