Отборът на МФК Балерини спечели Суперкупата на Аматьорската минифутболна лига-Варна.

...

МФК Балерини триумфира със Суперкупата в АМФЛ-Варна

Отборът на МФК Балерини завоюва Суперкупата на Аматьорската минифутболна лига-Варна. Във финала, игран нощес на игрищата на състезателен комплекс " Спратак ", възпитаниците на Стоян Жеков биха Las Bellas с 4:1. Два гола за триумфа осъществя Дениз Кадир, а по един път точни бяха Симеон Неделчев и Юлиан Загоров. В състава на първенците е и капитанът на Черно море от финала в шампионата за Купата на България през 2015 година Михаил Венков.

В конкуренцията участваха 10 тима от всички шампионати на АМФЛ-Варна, като с изключение на двата финалиста, останалите са Сборката, Fullmax, Арарат, The Unity, МФК Тича, Зеленина, Лудогорец Доброплодно и Валекс.
Турнирът се организира сред двата сезона. Новото състезание в другите лиги започва на 14 септември, показа моторът на организацията Димитър Алексиев.