Мемфис разби Голдън Стейт с 39 точки разлика и остана в серията

...
Отборът на Мемфис Гризлис запази живи надеждите си да се

Отборът на Мемфис Гризлис запази живи надеждите си да се класира за финална в Западната конференция, след като разби Голдън Стейт Уориърс със 134:95 у дома и намали изоставането си в серията на 2-3.

Пред препълнените трибуни във "ФедЕкс Форум" в Мемфис домакините доминираха напълно на корта от първата секунда и регистрираха най-резултатния плейофен мач в цялата си история. Гризлис вкараха 77 точки в първите две част, а в третата четвъртина преднината им достигна 55 точки, преди домакините да намалят оборотите и в крайна сметка да запишат успех с 39 точки.

Мемфис бе без голямата си звезда Джа Морант в този двубой, но девет играчи на тима вкараха 9 и повече точки, като най-резултатни бяха Дезмънд Бейн, Тайъс Джоунс и Джарън Джаксън-джуниър с по 21 точки. За Уориърс Клей Томпсън вкара 19 точки, а тийнейджърът Джонатан Куминга се отчете със 17, но отборът бе надигран по всички показатели.

Мач номер 6 от серията ще се играе в петък в Сан Франциско.

На Изток шампионите Милуоки Бъкс победиха Бостън Селтикс със 110:107 като гости и поведоха в полуфиналната серия с 3-2. Двукратният MVP на Лигата Янис Адетокумбо завърши с 40 точки и 11 борби, Джру Холидей добави 24 точки, 8 борби и 8 асистенции, а Боби Портис се включи с 14 точки и 15 борби от пейката. За Бостън Джейсъм Тейтъм вкара 34 точки, а Джейлън Браун добави 26.