Отборът на Мемфис Гризлис поднесе изненадата на вечерта, след като

...

Джа Морант и Мемфис шокираха Лейкърс

Отборът на Мемфис Гризлис сервира изненадата на вечерта, откакто победи водения от ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис отбор на ЛА Лейкърс със 105:88 като хазаин. Магически осъществявания на Джа Морант, приключил с 27 точки и 14 асистенции, бяха в основата на триумфа за “гризлитата”, които не престават да са осми в класирането в Западната конференция, увеличавайки задатъка си пред останалите претенденти за последното плейофно място.

Първата четвърт предложи равностойна игра, само че серия от 12:0 за Мемфис през втората четвърт подвигна задатъка им до 16 точки, а на почивката резултатът бе 58:46 за Гризлис. Домакините осуетиха всеки един опит на Лейкърс да се завърнат в мача, печелейки третата четвърт с 28:20, увеличавайки преднината си на цели 20 точки в края на третата част. ЛеБрон и компания смъкнаха разликата до 9 по средата на четвъртия интервал, само че 4 следващи асистенции на Морант към Кайл Андерсън и Дилън Брукс сложиха точка на разногласието в интерес на Мемфис - 105:88.

27 PTS, 14 AST for Ja @JaMorant goes 10-16 from the field and ties a career-high in assists as the @memgrizz defeat LAL! #GrindCity pic.twitter.com/f9JuIHmRVu
— NBA (@NBA) 1 март 2020 година Освен страхотното показване на Морант, Дилън Брукс вкара 24 точки, а Йонас Валанчунас записа зверско показване - 22 точки и 20 битки. За Лейкърс ЛеБрон Джеймс вкара 19 точки, взе 8 битки и подаде 10 асистенции, Антъни Дейвис добави 15 точки, а Трой Даниелс и Кайл Кузма допълниха с по 11 и 10 точки.