Отборът на Мемефис Гризлис се класира за полуфиналите в Западната

...

Мемфис осъществи пореден обрат срещу Минесота и се класира за полуфиналите на Западната конференция

Отборът на Мемефис Гризлис се класира за полуфиналите в Западната конференция за НБА, откакто завоюва с 4-2 победи плейофната серия против Минесота Тимбъруулвс.

В шестия дуел от серията в " Таргет Сентър " " гризлитата " за следващ път реализираха поврат в последната четвърт на дуела против " вълците " и по този метод доближиха до полуфиналите на Запад за първи път от сезон 2014/15 насам.

Срещата в Минеаполис стартира при поделено превъзходство, като домакините от Минесота реализираха дълготраен надзор върху протичащото се на паркета в средата на втората част. В последна сметка преди решителната четвърт задатъкът на " вълците " беше 10 точки при 84:74.

В последните 12 минути обаче Гризлис реализираха поврат и си заслужиха крайния триумф след 114:106.

Антъни Едуардс стана най-резултатен за спечелилите с 30 точки, а резервата Джейдън МакДаниелс добави 24.

По този метод Мемфис Гризлис си осигуриха среща с тима на Голдън Стейт Уоириърс в полуфиналите на Западната конференция, а серията сред двата отбора стартира тази неделя с мач в Мемфис.