Отборът на Майорка спечели с 2:1 гостуването си на Ейбар

...

Майорка съживи надеждите си за оцеляване

Отборът на Майорка завоюва с 2:1 гостуването си на Ейбар в среща от 27-ия кръг на Ла Лига. Момчетата на Висенте Морено реализираха първи триумф при аудиенция от началото на сезона. Дани Родригес (42) и Таке Кубо (78) вкараха за гостите от Балеарските острови. За баските се разписа Педро Бигас в 90-ата минута.

Първото полувреме беше лишено от динамичност. Двата отбора имаха по една голова опция. В 12-ата минута Коте нацели греда след директен свободен удар. В 42-ата гостите се възползваха от своя късмет при статично състояние. Даниел Родригес центрира остро, никой не игра с топката и тя се насочи неспасяемо към далечния ъгъл - 0:1. В 65-ата балеарският отбор пропусна да удвои преднината си, защото Кучо Ернандес не стреля точно от точката на дузпата след пас на Лумор. В 78-ата островитяните вкараха след хубаво осъществяване на Такефуса Кубо. Японецът изстреля топката по земя от 20 метра, тя се отклони в гредата и мина голлинията - 0:2. Секунди преди финала Педро Бигас засече с глава за крайното 1:2. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 27 кръг, събота 7 март  Ейбар 1:2краен резулат  Майорка