Отборът на Майнц 05 спечели с 2:1 срещу Нюрнберг в

...

Майнц вгорчи още повече живота на Нюрнберг

Отборът на Майнц 05 завоюва с 2:1 против Нюрнберг в дуел от 18-ия кръг на Бундеслигата. Франките записаха шесто следващо проваляне в шампионата и стоят закотвени на дъното. Цял мач за Нюрнберг изигра някогашният състезател на Лудогорец Вирджил Мисиджан. В 11-ата минута Аарон Мартин беше спънат в наказателното поле от Хано Беренс - дузпа. Вратарят не уцели ъгъла при дузпата и Даниел Брозински откри резултата - 1:0. В края на полувремето домакините подариха корнер на своя противник, от който падна изравнителен гол. Брозински се опита да върне вратаря, само че не го направи тъкмо и прати топката в корнер. Георг Марграйтер беше оставен самичък и означи с глава от осем метра - 1:1. В 62-ата Адам Зреляк означи за гостите, само че след намесата на ВАР попадението не беше зачетено. В 73-ата Робин Куайсон вкара за 2:1, засичайки от близко след центриране отдясно на Брозински. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 18 кръг, събота 19 януари  Щутгарт 2:3краен резулат  Майнц 05