Отборът на Майнц 05 надделя с 1:0 у дома над

...

Майнц остави Кьолн в калта

Отборът на Майнц 05 надви с 1:0 вкъщи над Кьолн в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Точен за спечелилите през днешния ден беше Даниел Брозински от дузпа в 43-ата минута. “Козлите” не престават да са последни с актив от едвам две точки. Майнц се изкачи доникъде на класирането.

Домакините бяха по-активни първоначално. Първият късмет пристигна в 14-ата минута, когато Александру Максим стреля неопределено с глава след центриране на Даниел Брозински. Пет минути по-късно гостите също пропуснаха, като последното подаване към Зимон Цолер не беше точно. В 36-ата “козлите” изковаха най-хубавата опция за първото полувреме: Цолер подаде към Серу Гираси, след чийто удар топката мина доста покрай гредата. В 43-ата Майнц откри резултата след тъкмо изпълнена дузпа от Брозински. Нарушението беше против Пабло де Бласис.

През второто полувреме домакините бяха принудени да пазят задатъка с човек по-малко. В 71-ата минута Донати получи червен картон за неспортсменска игра. Все отново Майнц се оправи и задържа трите точки в ръцете си.