Отборът на Майнц 05 извоюва втора победа в Бундеслигата след

...

Майнц повали Херта

Отборът на Майнц 05 извоюва втора победа в Бундеслигата след домакинско 1:0 над Херта (Берлин). Пабло ди Бласис се разписа от дузпа в 54-ата минута. Като цяло срещата не предложи доста запаметяващи се мигове.

Първото полувреме беше двуостро и с малко голови положения. В 21-ата минута домакините пропуснаха преференциален късмет след корнер. Марвин Платенхарт изпревари Йошиноро Муто в дребното наказателно поле. В 36-ата Муто още веднъж беше покрай попадение, сподели забележителен отскок на дузпата, само че не насочи тъкмо.

В 54-ата Пабло де Бласис откри резултата в интерес на домакините след тъкмо изпълнена дузпа. Тя беше отсъдена за нарушаване против Муто след консултация с видеоповторение. В 67-ата гостите от столицата изпуснаха страховит късмет за равнене. Ведад Ибишевич не беше до дъно акуратен и сантиметри го разделиха от гола след удар от 11 метра. В 90-ата Ибишевич беше изпъден с пряк червен картон за удар без топка.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 6 кръг, събота 23 септември  Майнц 05 1:0краен резулат  Херта (Берлин)