Отборът на Маями Хийт се наложи със 111:105 като гост

...

Маями отново удари Бостън като гост и вече води с 2-0 във финалната серия на Източната конференция

Отборът на Маями Хийт се наложи със 111:105 като посетител на Бостън Селтикс в мач №2 от финала на Източната конференция на НБА и по този метод си обезпечи удобен задатък от 2-0 победи в серията.

За " горещите " това бе втори пореден триумф като посетител на Селтикс и по този начин те към този момент се нуждаят от единствено още две победи, с цел да си обезпечат място в огромния край на НБА за първи път след сезон 2019/20.

В мача рано тази заран българско време решителният миг пристигна в заключителната четвърта част, когато Маями навакса закъснение от 12 точки, с цел да стигне до триумфа и във втория дуел от серията.

Джими Бътлър бе над всички за спечелилите със своите 27 точки, 8 битки и 6 асистенции, Кейлъб Партин добави 25 пункта за триумфа, а Бам Адебайо приключи с 22.

За домакините от Бостън Селтикс Джейсън Тейтъм се регистрира с " дабъл-дабъл " - 34 точки и 13 битки, само че в решителните момени точно негови неточности се оказаха съдбовни за провалянето на " келтите ".

Финалната серия в Източната конференция се мести за два мача в Маями на 22 и 24 май. Играе се до 4 победи от 7 дуела.