Отборът на Марсилия прекъсна серията си от 4 мача без

...

Марсилия се завърна на победния път

Отборът на Марсилия прекъсна серията си от 4 мача без победа, откакто надделя вкъщи с 3:1 Бордо в дуел от седмия кръг на Лига 1. Така марсилци загряха по отличен метод за гостуването на Олимпиакос от Шампионската лига в сряда. Воденият от Андре Вилаш-Боаш отбор излезе без звездата си Димитри Пайе, който беше осъден за този мач.

В негово неявяване диригентската палка пое Флориан Товен, който откри резултата в 5-ата минута. През втората част домакините стигнаха до нови две попадения посредством Жордан Амави в 54-ата и Пабло в 64-ата. В края Джош Маджа означи почетно за гостите.

В различен мач от кръга съставът на Реймс позволи домакинска загуба с 1:3 от Лориен. Морето Касано откри за домакините след четвърт час игра, само че през втората настъпи цялостен поврат. Пиер-Ива Амел изравни в 61-ата, а три по-късно Йоан Виса направи обрата цялостен. В 8-ата минута Терем Мофи оформи крайния резултат. Лига 1 6 кръг, неделя 4 октомври  Лион 1:1краен резулат  Марсилия