Отборът на Марица (Пловдив) се класира за финалния плейоф в

...
Отборът на Марица (Пловдив) се класира за финалния плейоф в
Коментари Харесай

Марица на финал за титлата след нова победа над Берое

Отборът на Марица (Пловдив) се класира за финалния плейоф в женската НВЛ! Настоящите шампионки затвориха полуфиналната си серия с Берое (Стара Загора) с 2-0 победи и идната седмица ще се изправят за следващ път против Левски в последна борба за шампионската купа на България.

При гостуването си в Града на липите довечера девойките на Иван Петков изковаха 14-ата си поредна победа от началото на сезона в НВЛ – 3:1 (24:26, 25:21, 25:13, 25:22 )* след 102 минути игра пред близо 250 фенове в зала " Иван Вазов ", измежду които и вярната агитка на Марица.

Гостенките съумяха да стопят огромното закъснение в резултата, което позволиха при започване на първия гейм, само че по този начин и не съумяха да наложат дълготраен превес. Драматичният завършек на гейма бе декориран с няколко дълги и зрелищни разигравания, в които домакините демонстрираха по-здрави нерви, най-много в отбрана, и при втория си геймбол взеха частта с 26:24. Вторият гейм също бе доста оспорван. Малко преди края два следващи аса на Нася Димитрова дадоха скъпо преимущество на Жълто-сините, което те съумяха да удържат до края – 25:21.

Берое продължи да се бори, само че откакто домакините поведоха с 10:6 в третия гейм, влязлата като запаса Мария Данчева се оказа златния коз на Марица. Фантастично играещият диагонал на пловдивчанки направи цели осем точки от трите детайла и съвсем еднолично се разправи със старозагорки за крайното 25:13. След като позволиха съперникът да поведе със 7:1 в четвъртата част, маричанки още веднъж се сложиха в ролята на догонващ. Равенството бе възобновено при 15:15, след което тандемът Лора Китипова – Нася Димитрова пое нещата в свои ръце и даде стабилен задатък на своя отбор. Десислава Николова пое отговорността да означи последната точка в мача и заби неспасяемо по острия диагонал за 25:22.

Най-резултатна в мача стана Веселина Григорова с 16 точки за Берое. Най-резултатна за победителките от Марица беше Нася Димитрова с 15 точки.

В другия полуфинал Левски също се наложи с 2-0 победи над съгражданките си от ЦСКА, откакто завоюва и втория мач от плейофа сред тях с 3:1 (25:14, 18:25, 26:24, 26:24) като посетител в зала " Васил Симов ".

Първият мач от финалната серия сред Марица и Левски е на 22 март (четвъртък) в залата на Пловдивския университет. Следва втори мач в софийската зала " Люлин " на 25 март (неделя). В случай на разменени победи, първенецът на България за 2018 година ще бъде решен в трети мач на 28 март (сряда) още веднъж в Пловдив. Всички срещи от този плейоф са с начален час 18,30.

*Статистика: Благовест Тодоров


Снимка: Иван Бонев
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР