Отборът на Марица (Пловдив) приключи редовния сезон в първенството с

...

Марица с бърза победа над Хектор за края на редовния сезон

Отборът на Марица (Пловдив) завърши постоянния сезон в шампионата с победа над Хектор (София) с 3:0 (25:10, 25:16, 25:15) в мач от последния 14-и кръг в женската " Демакс " лига.

Така Марица събра 40 точки след 13 победи и 1 загуба и за поредна година завоюва постоянния сезон в женския волейболен хайлайф. Хектор пък приключи е на 7-то място с едвам 2 победи, 12 загуби и 6 точки. Маричанки започват в 1/4-финалните плейофи с мач на 15 март (сряда) против втория си състав Марица 2022. Софиянки пък ще играят против 2-ият в постоянния сезон, който ще стане явен по-късно довечера.

Маричанки бяха безапелационни в първия гейм те направиха сериозна преднина още в самото начало и след сполучлива офанзива на Виктория Коева затвориха частта след 25:10. Вторият гейм стартира по-равностойно, само че след 8:6 " жълто-сините " осигуриха по-голяма преднина. Стигна се до тъждество при 12:12, само че пловдивчанки още веднъж направиха задатъка си по-голям при 15:12. Втората част приключи след сервис в навън на състезател на Хектор – 25:16. В третата част шампионките дръпнаха с разлика при 8:4, стигна се до 16:9, а мачът завърши след 25:15 след сбъркан сервис от страна на волейболистка на Хектор.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова със 17 точки, с 13 се регистрира Виктория Коева, а 11 добави Мария Кривошийска. За Хектор най-резултатни станаха Йоана Калфинова и Петя Петкова с по 4 точки.