Отборът на Марица (Пловдив) постигна нов категоричен успех в НВЛ

...

Mарица с нова победа след разгром над Казанлък

Отборът на Марица (Пловдив) реализира нов безапелационен триумф в НВЛ за дами в последното си посещение за 2018-а година. В среща от 7-ия кръг, играна пред към 100 фенове в зала " Багира " в Казанлък, шампионките разгромиха домакините от Казанлък Волей с 3:0 (25:9, 25:9, 25:15) след едвам 54 минути игра.

Марица стартира в състав Катлийн Вайс, Виктория Григорова, Симона Димитрова, Дженифър Крос, Мирослава Паскова, Алекзандра Холстън и Жана Тодорова. Шампионките натрупаха задатък още в самото начало на срещата и затвориха гейма след сполучлива офанзива на Александра Холстън за 25:9. Вторият гейм маричанки още веднъж бяха безапелационни и след офанзива на Александра Миланова геймът беше затворен още веднъж при 25:9. Третата част стартира точка за точка и при 10:9 Казанлък поведе за първи път от началото на дуела. Марица още веднъж взе стабилен задатък и затвори мача след сполучлива обсада на Добрина Христоскова за 25:15.

Най-полезни за Марица станаха Александра Холстън и Симона Димитрова с по 11 точки за успеха. Най-резултатна за Казанлък стана Елина Сандолова с едвам 5 точки.

С актив 6 победи от 6 мача, цялостен актив от 18 точки и без изгубен гейм, Марица продължава сполучливо отбраната на купата си. На 17 декември (понеделник) от 18,00 часа в зала " Колодрума " шампионките посрещат Левски в отсрочена среща от първия кръг в шампионата.