Отборът на Марица (Пловдив) победи Казанлък Волей с 3:0 (25:7,

...

Марица завърши редовния сезон с бърза победа над Казанлък

Отборът на Марица (Пловдив) победи Казанлък Волей с 3:0 (25:7, 25:14, 25:13) в среща от последния 14-и кръг в НВЛ-жени. Двубоят се организира в зала " Колодрума " пред към 300 фенове и завърши за 50 минути.

Марица без проблем затвори първия гейм с 25:7 след сполучлива офанзива на Дженифър Крос. Вторият гейм беше извоюван от шампионките с 25:14 след сполучлива офанзива на Александра Миланова. След неточност от сервис на Виктория Ветчакова Марица затвори мача с 25:13.

Най-полезна за Марица стана Симона Димитрова с 14 точки, следвана от Нася Димитрова с 12 и Александра Миланова с 11 точки за успеха. Елина Сандолова от Казанлък Волей стана най-резултатна с 6 точки.

Марица приключи постоянния сезон в НВЛ с цялостен актив от 42 точки, 42 извоювани гейма и единствено с един изгубен. Казанлък Волей приключи на седмото място с 11 точки. В 1/4-финалните плейофи маричанки ще играят против осмия в крайното класиране на постоянния сезон в шампионата – Перун (Варна). Двата тима се схванаха и двете срещи да се играят в Пловдив. Мачовете ще бъдат на 13 и 14 март (сряда и четвъртък) от 18,00 часа в зала " Колодрума ".