Отборът на Марица (Пловдив) допусна загуба в първия си мач

...

Безмилостна Мира Тодорова донесе първа загуба на Марица в ШЛ в Кан

Отборът на Марица (Пловдив) позволи загуба в първия си мач за сезона в груповата фаза на Шампионската лига за дами, отстъпвайки с 1:3 (24:26, 25:18, 7:25, 19:25) пред своите домакини от РК Кан (Кан). Мачът от Група Е се игра пред едвам 800 фенове в зала " Пале дьо Виктоар ", като по трибуните имаше и доста наличие на български почитатели.

Още от началото на мача двата тима се впуснаха в люта борба за всяка точка, която продължи до края на първата част. В нито един миг разликата не надвиши две точки за коя да е от двете страни. В последна сметка решаващи в равностойния гейм се оказаха непредизвиканите неточности. Марица съумя да избави два геймбола на Кан, само че при третия с неточност в офанзива на другояче чудесно играещата Александра Холстън подариха частта на френския отбор след 26:24. Във втория гейм българките съумяха да вземат преимущество с 8:4 и макар че позволиха равнене при 10:10 за миг, те бързо възвърнаха преднината си. Жана Тодорова правеше чудеса от смелост в отбрана, блокадата също проработи чудесно, донасяйки цели шест точки за безапелационното 25:18.

Домакините съумяха да поведат с три точки при започване на третия гейм. Пловдивчанки удържаха до 8:7 и някъде там изгубиха нишката на гейма. Мира Тодорова бе на 100% в офанзива и след феноменална серия от сервиси на сръбкинята Лиляна Ранкович, Кан означи 17 следващи точки към пагубното за Марица 25:7. Въпреки влизането на Кремена Каменова в игра за началото на четвъртия гейм, маричанките не съумяха да се съвземат от тежкия удар. Френските шампионки още веднъж постановиха превъзходство с преимущество на обсада, а Тодорова продължи да тормози тима на някогашния си клуб с мощните си офанзиви за крайния триумф на своя отбор с 25:19.

Най-резултатна в мача с 20 точки (1 блок, 49% успеваемост в офанзива и 63% положително посрещане) стана украинската националка Надя Кодола за успеха на Кан, която бе оповестена и за най-полезен състезател (MVP) на мача. При феноменална успеваемост от 81% в офанзива, Мира Тодорова добави 18 точки за победителките. Най-резултатни за Марица бяха Десислава Николова с 14 точки (2 блока, 36% успеваемост в офанзива и 55% положително посрещане) и Александра Холстън с 12 точки (1 блок и 38% успеваемост в атака).

В другия мач от групата тази седмица, Динамо (Москва) посреща Уралочка-НТМК (Екатеринбург) в напълно съветски конфликт в четвъртък (21 ноември) от 18,00 часа българско време. В идната си среща Марица посреща Динамо в сряда (27 ноември) от 18,30 часа в зала " Колодрума " в Пловдив.

РК КАН (КАН, ФРАНЦИЯ) - МАРИЦА (ПЛОВДИВ, БЪЛГАРИЯ) 3:1 (26:24, 18:25, 25:7, 25:19)
КАН: Ноеми Синьориле 6, Юлия Шчуровска 7, Надя Кодола 20, Лиляна Ранкович 11, МИРА ТОДОРОВА 18, Мириам Клостер 7 - Луна Вероника Карочи-либеро (Таня Гърбич, Фату Диук 1, Аманда Конео)
Старши треньор: РИКАРДО МАРКЕЗИ
МАРИЦА: Лора Китипова 4, Александра Холстън 12, Десислава Николова 14, Александра Миланова 9, Дженифър Крос 9, Виктория Григорова 7 - Жана Тодорова-либеро (Кремена Каменова 4, Добрина Христоскова, Силвия Андреева, Мирела Шахпазова, Дима Ушева 1)
Старши треньор: ВЛАДИМИР ОРЛОВ.

Снимки: CEV.EU