Отборът на Манчестър Юнайтед се нуждаеше от 118 минути, за

...

Истеричен зор и гол в края прати Ман Юнайтед на 1/2-финалите за ФА Къп

Отборът на Манчестър Юнайтед се нуждаеше от 118 минути, с цел да си обезпечи класирането към полуфиналите за ФА Къп. „ Червените дяволи” видяха сериозен напън с това да отстраняват последния във Висшата лига – Норич Сити, при визитата си на „ Кароу Роуд”. Хората, водени от Оле Гунар Солскяер, чакаха до 118-ата минута от продълженията, с цел да може капитанът Хари Магуайър от сложна обстановка да прати топката във вратата на Тим Крул, като стражът на „ канарчетата” направи страховит дуел. Домакините играха с човек по-малко през продълженията на срещата, откакто Тим Клозе получи пряк червен картон в 88-ата минута.

Иначе, в постоянното време на Изток срещата приключи при резултат 1:1, като и двете попадения паднаха през втората част. Първо в 51-ата минута стрелецът на гостите Одион Игало поведе Ман Юнайтед напред в резултата, само че Тод Кантуел изравни резултата с великолепен изстрел четвърт час преди края на постоянното време.

Домакините постановиха териториалното си превъзходство още от началото, само че това не докара до нещо съществено пред вратата на Крул. Играчите на Норич самоуверено се бореха за всяка топка и нямаха желание да се пазят. Независимо че футболистите на Солскяер владееха кълбото в над 70% от времето, чистите положения липсваха напълно. За цяло първо полувреме гостите не насочиха нито един удар в очертанията на вратата, а в 44-ата минута даже можеха да инкасират гол. Лукас Руп получи късмет да шутира от преференциална обстановка, само че топката беше избита. Играчите в алено започнаха по-силно втората част и в 51-вата минута поведоха в резултата. Центриране на Люк Шоу рикошира в телата на няколко играчи и се озова в Игало, който от въздуха насочи кълбото в мрежата. По този метод нигериецът продължи серията си да се разписва във всеки мач на Юнайтед, в който стартира като титуляр.

Малко след час игра Солскяер направи тройна промяна, като един от появилите се на терена беше Рашфорд. Опасно центриране от фал в 69-ата минута за малко да докара до гол в мрежата на Манчестър Юнайтед. Тогава обаче топката отскочи от тялото на Бен Годфри и промени пътя си. Норич стигна до изравнителния гол в 75-ата минута, когато Тод Кантуел прониза Ромеро с отдалечен шут - 1:1. Едва по-късно Погба влезе в игра.

"Канарчетата " не бяха надалеч от второ попадение в 84-ата, когато Максимилиан Аарънс шутира рисково до гредата. Секунди по-късно единствено намесата на Брендън Уилямс попречи на Онел Ернандес да стреля от обстановка самичък против вратаря. В 89-ата Тим Клозе задържа излезлия самичък против вратаря Игало и беше изпъден.

Бруно Фернандеш получи късмет да се разпише от последвалия пряк-свободен удар на границата на наказателното поле, само че кълбото се отби в стената. В даденото 6-минутно добавено време се игра единствено пред и в наказателното поле на Норич, само че до гол не се стигна. Така срещата мина в продължения. В тяха натискът на Юнайтед беше още по-голям, което разреши на Солскяер да вкара Марсиал вместо защитник - Ерик Байи. Рашфорд и Погба заплашиха Тим Крул, само че нидерландецът отрази ударите им.

Амбицията на гостите даде резултат, а в 118-ата минута на продълженията Юнайтед поведе в резултата. След съществено безредие в наказателното поле на последния във краткотрайното класиране на Висшата лига топката бе отиграна от сложна позиция от капитана Хари Магуайър, като ударът му бе неспасяем за Крул този път и това попадение прати тима на полуфиналите в конкуренцията от най-стария футболен шампионат на Земята.
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `` + `  ` + decodeURIComponent(obj.title) + ` ` + `` + `` + `