Отборът на Манчестър Юнайтед постигна изразителна победа над Брентфорд в

...

Юнайтед постигна гръмка победа в последния си домакински мач

Отборът на Манчестър Юнайтед реализира изразителна победа над Брентфорд в последния си домашен мач за сезона във Висшата лига. Тимът на Ралф Рангник се наложи с 3:0 на „ Олд Трафорд”, а головете за безапелационния триумф осъществиха Бруно Фернандеш, Кристиано Роналдо и Рафаел Варан, който вкара първия си гол с фланелката на „ алените дяволи”.

Юнайтед несъмнено изигра един от най-силните си дуели през другояче разочароващата акция, само че все пак мачът бе белязан от съществени митинги от почитателите против притежателите клуба семейство Глейзър. Голяма част последователите даже напуснаха стадиона надалеч преди крайния съдийски сигнал в символ на противоречие с политиката на американците.

Очаквайте детайлности!

61 - Since making his Manchester United debut in February 2020, only Mohamed Salah (73) and Harry Kane (65) have been involved in more Premier League goals than Bruno Fernandes (61 - 36 goals & 25 assists, level with Son Heung-Min). Influence.
— OptaJoe (@OptaJoe)
Двубоят на „ Олд Трафорд” стартира по най-хубавия метод за домакините, които излязоха напред в резултата още в 9-ата минута. Диого Дало изведе по отличен метод Еланга по дясното крило, той догони топката съвсем до аутлинията и я насочи към границата на вратарското поле, където непокритият Бруно Фернандеш се разписа за 1:0. Това бе първи гол за португалеца във Висшата лига от февруари насам.

В 17-ата минута гостите стигаха до добра опция. Топката бе центрирана към далечната греда където Брайън Мбеумо се извиси стреля с глава, само че не откри рамката на вратата. Малко по-късно гостите имаха нов късмет да изравнят резултата. Кристиан Ериксен получи отляво и откри по отличен метод Айвън Тони към точката на дузпата. Нападателят на Брентфорд стреля мощно с глава, само че също не съумя да порази задачата.

Следващата опция в дуела бе за Юнайтед и в частност Кристиано Роналдо. Португалецът се нагърби с осъществяването на директен свободен удар, който бе на повече от 30 метра от вратата. Роналдо насочи прецизен удар, само че стражът на гостите се оправи, макар че в началото изпусна топката.

Хуан Мата бе доста покрай удвояване на преднината на домакините, само че след пас с пета от страна на Роналдо, испанецът стреля мощно с десния крайник около левия непряк дирек на вратата.

Минута преди почивката Манчестър Юнайтед стигна до нов гол, който обаче бе анулиран поради минимална засада. Бруно Фернандеш откри Хуан Мата отляво, който пое и незабавно комбинира с Кристиано Роналдо на границата на наказателното поле, а португалецът невъзмутимо осъществя. След обзор на обстановката с VAR, попадението бе анулирано поради засада на нападателя.

Брентфорд стартира по-добре втората част и сътвори няколко забавни обстановки пред вратата на Давид де Хеа. При една от тях Айвън Тони бе доста покрай това да изравни резултата, само че испанският пазач още веднъж сподели класа и с крайник съумя да избие.

В 61-ата минута Манчестър Юнайтед удвои преднината си, откакто „ алените дяволи” стигнаха до дузпа. Кристиано Роналдо бе изведен по дясното крило, игра в тяло в тяло с Рико Хенри, и нахлу в наказателното поле, където футболистът на Брентфорд го повали на терена. Крис Кавана бе категориен и уточни бялата точка. Потърпевшият Роналдо бе праволинеен и повиши на 2:0.

В 72-ата минута домакините взеха решение всичко в мача, вкарвайки трети гол в дуела. Бранителят се разписа с десния крайник, откакто засече топката след центриране от корнер. Преди да влети в мрежата на гостите, топката рикошира в тялото на защитник на Брентфорд, което в допълнение затрудни вратаря на „ пчеличките”.

LIVE МАН. ЮНАЙТЕД – БРЕНТФОРД 3:0

1:0 Фернандеш 9', 2:0 Роналдо 61' (д), 3:0 Варан 72'

Стадион: „ Олд Трафорд”

Рефер: Крис Кавана

Манчестър Юнайтед (4-2-3-1): 1 Давид Де Хеа – 2 Виктор Линдельоф, 19 Рафаел Варан, 20 Диого Дало, 27 Алекс Телес – 8 Хуан Мата, 18 Бруно Фернандеш, 31 Неманя Матич, 36 Антони Еланга, 29 Скот Мактомини – 7 Кристиано Роналдо

Мениджър: Ралф Рангник

Брентфорд (5-3-2): 1 Давид Рая – 20 Кристофър Айер, 3 Рико Хенри, 18 Понтус Янсон, 29 Бех Сьоренсен – 6 Кристиан Ньоргаард, 21 Кристиан Ериксен, 27 Витали Жанел – 17 Айвън Тони, 19 Брайън Мбеумо

Мениджър: Томас Франк