Отборът на Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 у дома

...

Манчестър Юнайтед надви Ливърпул в дерби номер 200

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 вкъщи в издание номер 200 на най-голямото дерби в британския футбол.

На „ Олд Трафорд “ „ алените дяволи “ изиграха чудесно първо полувреме, в което тотално надиграха своя противник и материализираха игровото си преимущество с два гола. В 14-та минута Ромелу Лукаку надигра Деян Ловрен във въздуха и изведе добре Маркъс Рашфорд, който надигра Трент Александър-Арнолд и преодоля Лорис Кариус със страховит изстрел по диагонала. Десет минути по-късно упражнението се повтори, като Лукаку се пребори за високата топка, а Рашфорд повиши на 2:0. В заключителните минути Хуан Мата пропусна да вкара трети гол за домакините от отлична позиция, откакто ножичният му изстрел мина настрана от вратата на Кариус.

След почивката мърсисайдци натиснаха съществено противника си в търсене на поврат, само че мъчно стигаха до чисти голово състояние против подредения състав на Юнайтед. Все отново, натискът на Ливърпул даде резултат в 66-та минута, когато Садио Мане центрира отляво и Ерик Баи изпрати топката в личната си мрежа в опит да я почисти. След това възпитаниците на Моуриньо откриха сили да избутат своя противник от своята половина, само че трябваше да преживеят няколко инфарктни момента, преди да чуят последният съдийски сигнал и да стигнат до скъп триумф в дербито.

След тази победа, която бе 20-та от началото на сезона, Манчестър Юнайтед към този момент има пет точки преднина на второто място пред третия Ливърпул, който има 60 точки в актива си. /БГНЕС
Източник: bgnes.com