Отборът на Манчестър Юнайтед“ победи като гост Арсенал“ с 3:1

...

Манчестър Юнайтед“ порази Арсенал“ с 3:1

Отборът на „ Манчестър Юнайтед “ победи като посетител „ Арсенал “ с 3:1 в среща от 15-ия кръг на британската Висша лига по футбол. В воин за „ алените дяволи “ се трансформира Давид Де Хеа, който отрази доста удари на съперника. „ Юнайтед “ приключи мача с 10 души, откакто Пол Погба получи червен картон за жестоко влизане.

„ Манчестър Юнайтед “ поведе още в 4-ата минута след гол на Антонио Валенсия. Еквадорецът получи подаване от Погба и с удар по диагонала матира Петър Чех. Гостите нанесоха втори удар в 11-ата минута, когато Марсиал майсторски асистира на Лингард. При това попадение травма получи Шкодран Мустафи и бе сменен от Алекс Йуоби.

В 20-ата минута Лаказет бе покрай попадение, само че Де Хеа мазета с крайник. Дванадесет минути по-късно Ашли Йънг мазета топката от гол линията след удар от фаул на Йозил. Секунди по-късно Лаказет се разноски в наказателното поле, само че ударът му се отклони от Де Хеа и по-късно от напречната греда. Лошо изчистената топка попадна в Джака, който пропусна от няколко метра. „ Арсенал “ пропусна отлични благоприятни условия до края на полувремето посредством Месут Йозил и Рамзи.

Домакините подвигнаха съществено темпото след подновяването на играта. В 49-ата минута Алексис Санчес откри Рамзи зад отбраната, а той съумя да върне към Лаказет, който простреля Де Хеа. Лингард бе изведен самичък против Чех, само че вратарят съумя да отклони топката и тя се отби в гредата, а добавката на Лукаку откри тялото на Начо Монреал. В 56-ата минута Де Хеа направи феноменално избавяне. Той първо отрази удар на Лаказет, а по-късно спря Санчес на сантиметри пред гол линията. „ Манчестър Юнайтед “ нанесе своя удар в 63-ата минута. Пол Погба надигра Лоран Косчелни и пусна на празна врата към Лингард, който означи своя втори гол в мача.  В 74-ата минута Пол Погба получи червен картон за жестоко влизане в краката на Ектор Белерин. До края на този извънредно забавен дуел „ Арсенал “ пропиля още няколко положителни благоприятни условия. Главният арбитър Андрю Маринър ощети „ артилеристите “, откакто не отсъди дузпа за очевидно нарушаване против Дани Уелбек.