Отборът на Манчестър Юнайтед изгуби битката за Топ 4 след

...

Равенство за Юнайтед, но с цената на огромен провал

Отборът на Манчестър Юнайтед изгуби борбата за Топ 4 след тъждество против последния Хъдърсфийлд. „ Червените дяволи” приключиха 1:1 като посетител на към този момент изпадналия отбор, което обаче ще им коства скъпо. Съставът, воден от Оле Гунар Солскяер няма да играе в Шампионската лига през идващия сезон, без значение какво ще се случи в последния кръг от Висшата лига.

Манчестър Юнайед е с 66 точки на 6-ото място във краткотрайното нареждане, на цели 4 точки от четвъртата позиция, заемана от Тотнъм все още със 70.

Скот Мактомини изведе гостите напред, само че през второто полувреме Исаак Мбенза съкруши очакванията на „ дяволите” за европейски подвизи в Шампионската лига. Пол Погба на два пъти уцели гредите, а Алексис Санчес, който стартира като титуляр получи травма.

В 8-ата минута Скот Мактомини пое топката пред наказателното поле, проправи си път измежду отбраната, навлезе с няколко крачки напред, и с левия крайник насочи прецизен удар за 1:0.

Последните два гола като посетител за „ алените дяволи” са осъществени точно от 22-годишния полузащитник.

В 24-ата минута Хъдърсфийлд сътвори първата заплаха пред вратата на Давид де Хеа, дело на Жуниньо Бакуна, ударът му обаче не бе прецизен.

42-ата минута Пол Погба уцели гредата, само че топката по този начин и не се оказа в мрежата.

Малко след подновяването на играта след почивката Алексис Санчес, който започва мача като титуляр беше сменен от Таит Чонг, откакто получи травма.

В 60-ата минута на срещата домакините стигнаха до изравнителното попадение. След осъществяване на корнер, в интерес на „ алените дяволи”, вратарят на домакините Йонас Льосл бързо изпрати топката надалеч в наказателното поле, където останалият самичък против Давид де Хеа Исаак Мбенза не сгреши за 1:1.

В насладата си Мбенза счупи ъгловото знаменце, което забави подновяването на играта. Домакините не съумяха незабавно да го възобновят, заради което срещата се забави.

В средата на второто полувреме Фил Джоунс и Маркъс Рашфорд сътвориха рискове пред стража на Хъдърсфийлд, само че топката още веднъж не мина голлинията.

В 88-ата минута на мача, след бърза контраофанзива Таит Чонг не съумя да вземе най-хубавото решение, макар че остана самичък против Йонас Льосл. Секунди по-късно Пол Погба за повторно уцели напречната греда в мача. В ответната офанзива Хъдърсфийлд демонстрираха още веднъж предпочитание да вземе трите точки, откакто Де Хеа още веднъж избави мрежата си след удар на Карлан Ахерн-Грант.

Маркъс Рашфорд се опита в заключителните минути да изненада стража на домакините с удар отдалеко, само че Льосл мазета топката.

В последна сметка, тимът на Манчестър Юнайтед отпадна от борбата за Топ 4 кръг преди края на шампионата в Англия.