Отборът на Манчестър Сити продължи с изключителното си представяне от

...

Стърлинг отново герой за Манчестър Сити в края

Отборът на Манчестър Сити продължи с изключителното си показване от началото на сезона във Висшата лига и записа 13-ти триумф в 14 мача след 2:1 при семейството на Саутхемптън.

Преди няколко дни крилото на „ жителите “ Рахийм Стърлинг означи късен гол, с цел да донесе триумфа с 2:1 при гостуването на Хъдърсфийлд, а предходната вечер още веднъж британският национал бе воин за своите. На „ Етихад “ Кевин де Бройне изведе домакините напред в 47-та минута, само че 15 минути преди края халфът на „ светците “ Ориол Ромеу изравни резултата. По всичко изглеждаше, че отборът на Пеп Гуардиола ще изгуби точка за едвам повторно от началото на акцията, само че в 96-та минута Стърлинг се разписа, с цел да донесе успеха на Сити. По този метод „ гражданите‘ възвърнаха преднината си от осем точки пред втория Манчестър Юнайтед.