Отборът на Манчестър Сити продължава да очарова феновете си. „Гражданите“,

...

И Лестър не се опъна на „гражданите“ на Пеп

Отборът на Манчестър Сити продължава да очарова почитателите си. „ Гражданите “, отпред на които е Хосеп Гуардиола, не престават без загуба и след 12-ия кръг на Висшата лига. Лидерът в класирането не прояви никаква благосклонност при визитата си на Лестър, налагайки се с 2:0. По този метод първенците от сезон 2015/16 прърпяха първа загуба под управлението на Клод Пюел.

Манчестърци записаха 11-а победа от началото на акцията и след едно реми, записано на 21 август 2017 против Евертън, тимът събра актив от 34 точки на върха. „ Лисиците “ пък са 12-и с 13 пункта.

И против момчетата на Пюел, Сити показва бърз, техничен и комбинативен футбол, а попаденията за триумфа бяха дело на Габриел Жесус и Кевин де Бройне.

Мениджърът на гостите имаше някои главоболия през първата част на мача. В 31-ата минута експертът трябваше да прави насилствена промяна. Бранителят Джон Стоунс се контузи, а мястото му бе заето от Елиаким Мангала

Сити владееше самодейността през първата част и макар че липсваха доста голови положения, „ жителите “ съумяха да материализират своето предимство в края на първата част.

Първата по-интересна обстановка в мача пристигна в 21-ата минута, когато Давид Силва доближи до точно подаване и излезе очи в очи с Каспар Шмайхел. Полузащитникът насочи топката под напречната греда, само че стражът на домакините сподели страховит инстикт и мазета.

Гостите имаха искания за игра с ръка на Хари Магуайър в 32-ата минута на дуела. При една добра опция, когато Кевин де Бройне бе изведен отляво от Давид Силва, белгиецът стреля, а Магуайър блокира удара. „ Гражданите “ претендираха, че бранителят на „ лисиците “ е играл с ръка, само че реферът даде знак играта да продължи.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола откриха резултата в последната минута на постоянното време на първата част. Рахийм Стърлинг изведе добре Давид Силва, който бе на скорост отляво в пеналта, пусна паралелен на голлинията пас за Габриел Жесус, който се осъществя за 1:0.

Началото на второто полувреме бе повече от завладяващо. Лестър бе на крачка от равнене в 48-ата минута. Домакините извършиха заучено фаул отляво. Риад Марез насочи топката към дебнещия към наказателното поле Олбрайтън, който центрира към далечната греда. Там Джейми Варди бе оставен непокрит и с глава насочи топката. Сантана де Мораеш боксира не изключително уверено и по този начин последва добавка на Хари Магуайър, а Давид Силва почисти от голлинията.

Така се сътвориха чудесни предпоставки за контраофанзива на „ жителите “. Фернандиньо задържа и пусна към Де Бойне. Той подаде наляво към Лирой Сане. Последният нахлу в наказателното поле и върна към зоната пред дъгата на пеналта. Оттам Де Бройне с мощен изреел направи 2:0.

В 50-ата минута Жесус можеше да наниже трети гол в мрежата на Лестър, само че изстрелът му от близка отдалеченост бе избавен от Шмайхел. Две минути по-късно Силва опита точния си мерник, само че прати топката над вратата.

Варди се озова на страхотна стрелкова позиция в 62-ата минута, само че нападателят не можа да нацели очертанията на вратата. Преди това имаше и маркирана засада.

В 66-ата минута Варди още веднъж изтормози защитата на водача в класирането. Нападателят насочи подъл удар, а Кайл Уокър се хвърли да чисти от голлинията. Подобно на миналата обстановка обаче и тук страничният рефер бе вдигнал флага си, поради засада при паса към Варди.

До края на мача Сити успокои темпото и по този начин мача се доигра.