Отборът на Манчестър Сити победи Челси с 2:1 на своя

...

Манчестър Сити надделя над Челси

Отборът на Манчестър Сити победи Челси с 2:1 на своя стадион ''Етихад'' в дуел от 13-ия кръг на британската Висша лига. Резултатът бе открит в 22-ата минута от Н'голо Канте, който с акуратен удар преодоля Едерсон. " Гражданите " се съвзеха доста бързо и съумяха да заличат изоставането си, а даже и да извърнат резултата. В 28-ата минута Кевин Де Бройне направи резултат 1:1, а в 37-ата минута Рияд Марез направи цялостния поврат факт - 2:1.

През второто полувреме и двата тима бяха много по-предпазливи, поради което резултатът от първата част се резервира. В последните секунди на дуела Рахийм Стърлинг означи трето попадение за " жителите ", само че след инспекция с ВАР, голът му бе анулиран поради микроскопична засада.
Източник: fakti.bg