Отборът на Макаби (Хайфа) допусна тежка загуба с 0:3 в

...

Костадинов и компания с тежко поражение в градското дерби

Отборът на Макаби (Хайфа) позволи тежка загуба с 0:3 в градското дерби с Апоел (Хайфа) от 25-ия кръг на шампионата на Израел. Това проваляне идва единствено четири дли след конфликта сред двата отбора за Купата на Израел, който приключи 1:1, само че още веднъж Апоел бе по-доволен и се класира на 1/2-финал откакто в предния мач бе вкарал два гола като посетител за равенството 2:2. И през днешния ден титуляр за Макаби бе българинът Георги Костадинов.

Срещата не се разви изобщо по проекта на домакините. В края на полувремето Ернест Мабука си вкара автогол и даде преднина на Апоел.

През втората част гостите довършиха противника с нови два гола дело на Габриел Тамаш в 56-ата и Алон Тургеман в 64-ата минута.

След тази загуба Макаби се намира на 10-ата позиция в класирането с актив от 24 точки. Апоел пък продължава да върви нагоре и към този момент е 4-ти с 49 точки.