Отборът на Любослав Пенев - Царско село, приема днес Левски

...

НА ЖИВО: Царско село цели гредите, Левски води в резултата

Отборът на Любослав Пенев - Царско село, приема през днешния ден Левски в мач от 17-ия кръг на efbet Лига, a двата тима играят Билал Бари откри резултата в 43-ата минута за гостите.

Мачът започва с две огромни положения за Царско село след единствено две минути игра. Александър Александров центрира отдясно в наказателното поле на "сините " за Лъчезар Балтанов. Юношата на Левски бе оставен непокрит и стреля с глава, само че Николай Михайлов мазета топката настрана. Домакините продължиха да владеят топката, а Васил Шопов шутира от междинна отдалеченост, а топката се отклони в Хосе Кордоба. Вратарят Михайлов не се придвижи досттъчно бързо, само че за негово благополучие топката се отклони в гредата. Димо Бакалов притича да довкара топката, само че не съумя и се подхлъзна.

В деветата минута Михайлов отрази удар на Карлос Охене от границата на наказателното поле, а рикошетът в защитник на Левски не поколеба стража на "сините ". Действията на терена край Околовръстното шосе на столицата се поукротиха, а "сините " можеха да открият резултата след удари на Здравко Димитров и Драган Михайлович, само че и при двата пъти Янко Георгиев се намеси добре до първия половин час игра.

Осем преди края Димо Бакалов бе на милиметри да осъществя свръхестествен гол във вратата на Левски, откакто топката бе отбита след центриране от свободен удар, а Бакалов от въздуха шутира в далечния ъгъл на Михайлов. Стражът нямаше какво да направи, само че кълбото се отби от сглобката.

"Сините " осъществиха гол две преди края на първата част след комична неточност от Мартин Кавдански. Опитният защитник не реши центрирана топка от Петков вдясно и я "подари " в наказателното поле на Димитър Костадинов. Той избра да комбинира с Билал Бари, който от близко порази опразнената врата от Янко Георгиев за 1:0.

Втората част стартира по прочут за Царско село метод, откакто в 52-ата минута домакините натресоха за трети път гредите на своя посетител. Лукас Диас прати дълго подаване към Стеванович. Сърбинът стреля от преференциална позиция, само че топката срещна напречната греад на Михайлов, който бе трансфериран от Стеванович.

Последваха слаби минути от двата тима, а заплахите пред двете порти липсваха. В 71-ата Радослав Цонев насочи мощен удар от директен свободен удар, изпълнен фронтално против вратата на Царско село, само че Янко Георгиев с дясната ръка спря топката.