Отборът на Льовен разгроми с 5:0 Серен в домакинството си

...

Льовен и Малинов с разгромна победа

Отборът на Льовен разгроми с 5:0 Серен в семейството си от 17-ия кръг на шампионата на Белгия. Българският национал Кристиян Малинов също взе присъединяване в мача, като стартира измежду титулярите и прекара на терена 66 минути, преди да бъде сменен от Мандела Кейта.

Домакините бяха подкрепени и от обстоятелството, че противникът им игра с човек по-малко от 35-ата минута, когато Самбу Сисоко си изкара втори жълт и червен картон.

Интересното е, че петте попадения в мача бяха маркирани от петима разнообразни играчи. Матийо Мертенс откри в 23-тата минута, а Марио Гонсалес удвои от дузпа в 29-ата. Третото попадение бе на сметката на Каспер Де Норе в 42-рата минута, а четвъртото означи Софиан Кийине в 45-тата минута още веднъж от дузпа. Крайното 5:0 пък оформи Начон Нсинги в 89-ата минута.

С тази победа Льовен излезе на 7-ото място в таблицата с 25 точки. Серен остава на дъното с 11 точки в актива си.