Отборът на Льовен допусна тежка загуба с 1:3 като гост

...

Отборът на Малинов загуби като гост

Отборът на Льовен позволи тежка загуба с 1:3 като посетител на Сент Трюиден в срещата сред двата отбора от 20-ия кръг на шампионата на Белгия. Българският халф Кристиан Малинов бе титуляр за гостите, само че бе сменен в 82-ата минута от Епия.

Сузуки вкара два гола за Сент Трюиден в 10-ата и 53-ата минута, а с изключение на него серазписа и Мбойо в 39-ата минута. Домакините означиха и четвърто попадение в добавеното време, само че то не бе зачетено поради засада.

За гостите прецизен бе Анри в 25-ата минута, само че две минути по-късно те останаха в понижен състав и това също оказа въздействие в хода на мача.

Тази загуба остави Льовен на 6-ото място в класирането с 32 точки. Сент Трюиден се изкачи до 15-ото място с 23 точки.