Отборът на Лудогорец завърши с победа в последната си контрола

...

Лудогорец завърши лагера си в Австрия с победа

Отборът на Лудогорец приключи с победа в последната си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Шампионът на България се наложи с 3:0 над Нюрнберг.

Тимът, воден от треньора Анте Шимунджа, беше по-добрият през целия мач.

В 9-ата минута на мача Спас Делев откри резултата. Центриране на Антон Недялков беше засечено с глава от нападателя за 1:0.

В 78-ата минута резултатът стана 2:0, откакто отбраната на Нюрнберг позволи доста груба неточност. Вратарят на немския отбор върна топката към собствен съотборник, тя обаче му беше отнета от близко от Клод Гонславеш, който се възползва от неразбирателството.

В последната минута на постоянното време добавка на Рик Джонатан оформи крайното 3:0.

Лудогорец приключва подготвителния си лагер в Австрия с две победи, тъждество и едно проваляне.

Първият формален мач на " орлите " за сезон 2022/23 е на 5 юли (вторник) против черногорския Сутиеска от първияI предвариителен кръг на Шампионската лига.