Отборът на Лудогорец спечели Суперкупата на България след победа над

...

Лудогорец излъга ЦСКА 1948 с дузпи за Суперкупата

Отборът на Лудогорец завоюва Суперкупата на България след победа над ЦСКА 1948 с 4:2 след осъществяване на дузпи. Редовното време на стадион " Ивайло " във Велико Търново приключи при тъждество 1:1, а " орлите " бяха по-точни от бялата точка.

Тимът на Георги Дерменджиев стартира по-силно и дръпна в резултата още в 10-та минута, откакто " алените " позволиха груба неточност при изнасянето на топката и Джонатан Перейра фаулира Кайо Видал в наказателното поле и получи жълт картон, а Оливие Вердон осъществя наказателния удар. В идващите минути ЦСКА 1948 можеше да изравни посредством капитана си Ивайло Чочев, само че прехвърлящият му удар срещна гредата.

Малко след почивката Перейра получи втори жълт картон от рефера Георги Кабаков, още веднъж за нарушаване против Видал, и бе изпъден. Въпреки че останаха с човек по-малко, играчите на Николай Панайотов изравниха в 62-та минута посредством Никола Пишчевич, който се разписа отблизо разстояние след центриране от корнер. До края на постоянното време не паднаха повече попадения и се стигна непосредствено до осъществяване на дузпи, при които Бирсент Карагерен и Реян Даскалов пропуснаха за ЦСКА 1948, а за Лудогорец сбърка само Якуб Пьотровски.

Така Лудогорец завоюва Суперкупата на България за седма поредна година, а ЦСКА 1948 продължава да чака първия си трофей. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg