Отборът на Лудогорец се възползва максимално от нулевото равенство между

...

"Лудогорец" докосва титлата

Отборът на " Лудогорец " се възползва оптимално от нулевото тъждество сред ЦСКА и " Левски " и след триумф от 3:0 вкъщи над " Ботев " Пловдив се откъсна на върха в Първа лига с задатък от 5 точки.
ЦСКА и " Левски " си размениха по греда, само че не и голове 0:0 в дербито на кръга пред малко аудитория на националния стадион "Васил Левски "
До края на шампионата остават шест кръга, а " орлите " към този момент допират осмата поредна купа.

Якуб Швиерчок вкара два гола, а един добави Драгош Григоре.

Домакините постановиха напън през цялото време, а удари на Сисиньо, Кешерю и Дяков бяха отразени от Даниел Кайзер.

В 37-ата минута съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа за " орлите ", която бе осъществена от Григоре за 1:0.

В заключителните минути на първото полувреме Швиерчок нахлу в наказателното поле на " канарчетата " и от дребен удар прати топката в опразнената врата за 2:0.

В края на постоянното време Швиерчок се разписа за крайното 3:0 с удар по земя.
Източник: btvnovinite.bg