Отборът на Лудогорец се наложи с 1:0 над Локомотив Пд

...

Лудогорец - Локомотив Пловдив 1:0 /репортаж/

Отборът на Лудогорец се наложи с 1:0 над Локомотив Пд в дуел от 14-ия кръг на родната efbet Лига. През първата част домакините по този начин и не успяваха да намерят празните пространства зад защитната линия на "смърфовете ". Второто полувреме обаче започва много по-добре за "орлите ", които след час игра получиха дузпа. Пиерос Сотириу застана зад бялата точка, само че топката се удари в двете странични греди и не влезе във вратата на Локо. В самия завършек на срещата бе отсъдена втора дузпа за домакините, само че след обзор с ВАР Драгомир Драганов промени решението си и до углавен удар не се стигна. В последните секунди обаче Кристиан Гомис имаше нещастието да си означи автогол и да донесе успеха на своя съперник. Дълбоко в добавеното време Мартин Паскалев от гостите получи втори жълт картон и се прибра по-рано в съблекалните.