Отборът на Лудогорец се доближи на две точки от лидерите

...

Лудогорец се справи със Славия в София и вече е близо до върха

Отборът на Лудогорец се приближи на две точки от водачите в класирането Черно море и ЦСКА, откакто победи Славия с 2:0 като посетител в отсрочен мач от седмия кръг на Първа лига.

На стадион " Александър Шаламанов " в столицата през първото полувреме не паднаха голове, само че след почивката Квадво Дуа наказа " белите " с две попадения в границите на девет минути. Нападателят откри резултата в 68-та минута, откакто бе изведен самичък против оправдания от Златомир Загорчич вратар Светослав Вуцов и прокара топката сред краката му. В 77-та минута Дуа вкара с глава отблизо разстояние след положително центриране на Кайо Видал.

По този метод Лудогорец записа втори следващ триумф в шампионата и към този момент има 30 точки, две по-малко от Черно море и ЦСКА, които са изиграли мач повече. Ситуацията на Славия остава тежка - отборът заема 14-то място в класирането с актив от 11 точки. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg