Отборът на Лудогорец продължи победния си ход в мачовете от

...

Ботев и Лудогорец спретнаха голово шоу

Отборът на Лудогорец продължи победния си ход в мачовете от плейофите на Първа лига. Българският първенец се наложи с 4:2 като посетител над Ботев (Пловдив) в мач от 31-ия кръг от шампионата. По този метод "орлите " реализираха пета поредна победа в първата шестица и се откъснаха на цели 11 точки от преследваща ЦСКА-София преди срещата на "червените " с Берое.

Диого Кампос изведе своя отбор напред още в четвъртата минута, а в 22-ата Вандерсон изравни. В 29-ата минута разградчани стигнаха до цялостен поврат посредством попадение на Кешерю, само че насладата им бе къса. В 41-ата минута Милко Георгиев изравни с дебютно за "канарчетата " попадение. В 72-ата минута Игор Пластун означи с глава за 2:3, а шест минути по-късно името си измежду голмайсторите записа и Шверчок - 2:4.
Източник: fakti.bg